Hatıralar

Choose your language:
.

 

Hatıralar ruhlarımızın derinliklerine gömülü denizler gibidir.

Bazen kimi görüntüler yüzeye çıkar ve bizi hüzne veya tarif edilemez bir sevince boğar. Sonra yavaş yavaş sönerek üzerleri her seferinde yeni bir izle kaplanır veya güncel olaylar onları geri plana iter. “Nasıl biri olduğumu hatırla!” cümlesi dünya üzerinde yaşamış her ölümlünün sahip olduğu isteği ifade eder. Ve işte mezarlıklar, kütüphaneler ve arşivler yitip giden yakınlarımıza ait uçup giden hatıraları sıkıca tutmak için çabalar.

Ama yitip gidenlerin izleri insafsızca kaybolur. Eski temellerin üzerine en azından geçmişimizin bir bölümünü hatırlatan yeni anıtlar inşa edilir. Ve işte biz bu muhteşem mavi gezegenin üzerinde bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm insanların arkasından son gelenleriz. Onlardır bizim yaşam şeklimizi, ortak düşüncemizi, duygularımızı ve davranışlarımızı etkileyen. Ve adım adım yaşanan bu gelişim tek bir bireyin kendi yaşamından ne çıkardığını ve ona ne anlamlar bahşettiğini gösterir.

Lütfen bize kendi yaşadığınız veya yarattığınız hikayelerinizi anlatın. Geçmişte yaşananlarla okuyucuya dokunan, tanıdığımız veya bir şekilde yanında bulunduğumuz insanlara ait hikayeleri anlatın bize. Ve bir zaman sonra bu sonsuzluk çemberi kapansın ve bu dünyaya ait olan tüm yaşamlar Tanrının sevgisiyle bütünleşerek anlaşılmanın ve tamamlanmış olmanın mutluluğunu yaşasın. Hep birlikte bu çemberi kapatalım ve görünmez sınırların üzerinden atlayalım. İnsanların birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamalarına yardım etmek için hikayeler yazalım. Haydi hayata daha farklı gözlerle bakalım. Çünkü hatıralar değerlidir. Ve biz onların bir nesilden diğerine aktarılmasına özen gösterdikçe ve onları anlatmaya devam ettikçe yaşarlar.

Aşağıda bulunan edebiyat kategorisindeki ilanla Sarturia Edebiyat Akademisi en iyi seçilen hatıraların bir antolojide yayınlanmasına katkıda bulunacaktır.

Lütfen 10.000 ve 35.000 karakter arasındaki katılımınızı bize *.doc., *.docx. veya *.odt. formatında ve aşağıda belirtilen mail adresine ekte gönderiniz.  .

Her gönderinin başlığı yanı sıra yazarının adının ve adresinin, aynı zamanda geçerli bir e-mail adresinin de bulunması gerekmektedir. Lütfen iletişim bilgilerinizi ve kısa özgeçmişinizi hikayenizin başına ekleyiniz.

Sarturia® yaratıcı fikirlerinizi ve insan denizinin derinliklerine bakışınızı sevinç ve heyecanla beklemektedir. Redaksiyon: direktorat@sarturia.com

Son gönderim tarihi: 31.12.2022

Aramalar:
almanya, antoloji, cornelia arbaoui, edebiyat yarısma, edebiyat yarisma (yarışma), hatiralar, hatiralar antoloji, hatiratlara bir sevgi köprüsü, literatür yarısma, literatür yarisma (yarışma), sarturia edebiyat akademisi, Saturia,, türkiye’de literatür yarisma (yarışma), alman türk dost projesi,

 

Dieser Beitrag wurde unter Ausschreibungen abgelegt und mit , , , , , , , , , , , , verschlagwortet. Setzen Sie ein Lesezeichen auf den Permalink.

Die Kommentarfunktion ist geschlossen.